Personal på Köpings stadsbibliotek

Anette Gripenberth
Bibliotekschef
Telefon 0221-251 85, 073-662 98 59, e-post anette.gripenberth@koping.se

Kersti Bergvik
Biblioteksassistent. Inköp och vuxenevenemang.
Telefon 0221-253 73, e-post kersti.bergvik@koping.se

Elisabeth Brohlin
Biblioteksassistent.
Telefon 0221-253 73, e-post elisabeth.brohlin@koping.se

Alexandra Eliasson Faxén
Bibliotekarie. Bokbuss skolan och barn.
Telefon: 0221-251 83, e-post alexandra.eliassonfaxen@koping.se

Ellinor Frohne Östlund
Bibliotekare. Boken kommer, bibliotekssystem, talböcker och uppsökande verksamhet.
Telefon 0221-251 83, e-post ellinor.frohneostlund@koping.se

Katarina Hellstrand
Bibliotekarie. Bokbuss.
Telefon 0221-251 84, e-post katarina.hellstrand@koping.se

Maria Karlsson
Bibliotekarie. Kontaktperson för förskolan.
Telefon 0221-253 73, e-post maria.karlsson@koping.se

Gunilla Lindkvist
Biblioteksassistent. Ekonomi och krav.
Telefon 0221-251 86, e-post gunilla.lindkvist@koping.se

Helena Lindström
Bibliotekarie. Barn, barnevenemang och kontaktperson för skolan.
Telefon 0221-251 90, e-post helena.lindstrom@koping.se

Johanna Stewart
Bibliotekarie. Webb, sociala medier, marknadsföring och tidningar och tidskrifter.
Telefon 0221-251 84, e-post johanna.stewart@koping.se

Sari Säkkilä
Biblioteksassistent. Skolbibliotekcentral.
Telefon 0221-251 86, e-post sari.sakkila@koping

Elin Zakrisson Jynfors
Biblioteksassistent.
Telefon 0221-251 82, e-post elin.zakrissonjynfors@koping.se

Tillbaka till Kontakt & öppettider på Köpings stadsbibliotek och Kolsva bibliotek

Bokbussen

Telefon: 0221-251 82
(Köpings stadsbibliotek)
e-post: bokbussen@koping.se